Atrakcje w Rewalu

Zdecydowaliśmy się urlop w tym roku spędzić nad morzem. Wybór padł na Rewal, bo znajomi powiedzieli nam , że tak czystej plaży jak w Rewalu nie ma nigdzie. Po przyjeździe i znalezieniu pokoju w Rewalu, mogliśmy wybrać się na wycieczkę kolejką wąskotorową „Ciuchcia Retro- Ekspres”, żeby trochę zapoznać się z okolicą. Trasa kolejki rozpoczyna się w Gryficach i prowadzi przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze oraz Pogorzelicę. Jazda taką zabytkową kolejka to prawdziwa frajda , zwłaszcza dla dzieci. Zabytkowe wagoniki, powolny stukot po szynach małych kół, każdego przeniósł w inny świat. Chociażby dla tej przyjemności warto było zarezerwować noclegi w Rewalu. Tym bardziej, ze pokój w Rewalu zarezerwowaliśmy w pensjonacie stojącym nieopodal stacji właśnie tej kolejki.

Kolejka jeździ tylko w sezonie, czyli do września, a poza nim zostaje odstawiona do Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. Z wycieczki wracamy trochę zmęczeni, ale z całym plecakiem wrażeń. W pokoju w Rewalu czeka na nas kolacja, bo gospodyni dba o swoich wczasowiczów i zawsze przygotowuje coś pysznego. Pokoje w Rewalu są ładnie urządzone, wyposażone w pełny węzeł sanitarny. pachnie świeżutka pościel, w oknach czyściutkie firanki, wszędzie panuje ład i porządek. Za oknem ślicznie urządzony ogródek pełen kwiatów, a dalej plac zabaw dla dzieci. Właściciele noclegów w Rewalu naprawdę się bardzo starają.

Poza ładnymi i niedrogimi pokojami, w Rewalu rzucają się w oczy porządnie utrzymane ulice, stylowe oświetlenie ulic, równe chodniki. Wszędzie widać, ze Rewal ma dobrych gospodarzy. To widać na każdym kroku, jak dużo się tu inwestuje zarówno w rozwój bazy noclegowej, jak również w infrastrukturę służącą nie tylko turystom, ale i mieszkańcom Rewala. Rewal w 2007 roku był jedną z najbogatszych gmin w Polsce. Dlatego, że tak dużo gmina inwestuje w rozwój bazy turystycznej, turyści chętnie wynajmują pokoje w Rewalu. I chyba obydwie strony z takiego obrotu rzeczy są zadowolone. Turyści, że ktoś dba o ich komfort i władze gminy, że turyści chcą do gminy przyjeżdżać.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *